Výročná správa 2022 – výsledky za hranicami očakávaní | Commander

Výročná správa 2022 – výsledky za hranicami očakávaní

29. marca 2023 | Novinky o firme | Čas čítania: 4 min.

Commander - výročná správa 2022

Rok 2022 bol výzvou, v ktorej sme opäť obstáli. Podarilo sa nám prekonať očakávania z pohľadu obchodu, zákazníckej spokojnosti, partnerskej spolupráce a aj finančných výsledkov, a to aj napriek neľahkej politicko-ekonomickej situácii. Pozrime sa na výsledky roku 2022 detailnejšie.

Štatistické údaje a zaujímavé čísla

Aby sme dokázali zhodnotiť výsledky daného roku, sledujeme niekoľko premenných, ktoré medziročne porovnávame. Rok 2022 bol pre nás rekordným, čo sa týka predajov, v našej 17-ročnej histórii v oblasti GPS monitoringu vozidiel. Do nášho systému sme zaevidovali množstvo nových vozidiel a celkový počet monitorovaných vozidiel sa tak vyšplhal nad hodnotu 55 000. Ku koncu roka sme obsluhovali už viac ako 7 000 zákazníkov. Naši technici zrealizovali neuveriteľných 19 300 výjazdov k vozidlám a naša non-stop linka vybavila až 21 603 telefonátov.

Výročná správa Commander 2022 - čísla

 

Prekonané očakávania a najväčšia zmena

V roku 2022 sme upevnili pozíciu lídra na slovenskom trhu. V Českej republike sme rástli výrazným tempom a získavali nových zákazníkov. A to všetko aj napriek problémom, ktoré sa vyskytli na trhu s motorovými vozidlami a energetickej kríze.

Dôležitým míľnikom, ktorý sa zapíše do histórie firmy, je prechod vlastníctva do rúk IT spoločnosti Seyfor s úspešným private equity investorom Sandberg Capital.

Výročná správa Commander 2022 - M. Bielčik

Obchodné výsledky, novinky a zameranie na zákazníka

Z obchodného hľadiska sme v roku 2022 narástli o 11 % oproti predchádzajúcemu roku. V úplných číslach hovoríme o počte 12 595 predaných GPS jednotiek. Výbornú výkonnosť mali všetky obchodné tímy a nad očakávania sa nám darilo v Českej republike. Za tento úspech vďačíme obchodnému tímu, ktorý je zohranou skupinou profesionálov. Všetci si v našej Commander rodine uvedomujeme veľký potenciál rastu v Českej republike, a preto dnes sústredíme významné úsilie a zdroje na prinášanie inovatívnych riešení, po ktorých je na danom trhu dopyt. Významne k výsledkom prispela aj práca oddelenia starostlivosti o zákazníkov, ktoré dokázalo prekonať očakávania.

Výročná správa Commander 2022 - V. Dudon

 

V minulom roku sme začali s prípravou stratégie rozvoja zákazníckeho servisu, keďže neustála snaha poskytovať našim zákazníkom tú najvyššiu kvalitu je z dlhodobého hľadiska kľúčovým pilierom nášho ďalšieho rozvoja a rastu. Personálne sme posilnili oddelenie hotline, vylepšili sme oblasť kybernetickej bezpečnosti a získali certifikáciu na systém riadenia manažmentu kvality podľa radu ISO 9001.

 

Výročná správa Commander 2022 - K. Dudičová

 

Získané prostriedky investujeme do ďalšieho vývoja

V roku 2022 sa nám podarilo prekročiť rekordné výsledky tržieb. Dostali sme sa na úroveň 7,4 mil. eur a prekonali sme minulý rok až o 15 %.
Dosiahnuté výsledky nám umožňujú neustále rozvíjať náš systém a zákazníkom prinášať nové funkcionality s dôrazom na udržanie ziskovosti spoločnosti.

Výročná správa Commander 2022 - D. Purgel

Commander napreduje a ponúka čoraz lepší systém

Po technickej stránke sme ani v roku 2022 nezaháľali. Kvalitné služby v oblasti GPS monitoringu stoja práve na pevných technologických základoch, ktoré na prvý pohľad zákazníci nevidia. Avšak sú dôležité pre správne fungovanie, stabilitu a rýchlosť systému.

V oblasti technologického vývoja sme sa venovali hneď niekoľkým bodom:

  • dokončenie lift-and-shift migrácie systému do infraštruktúry cloudového prostredia Microsoft Azure
  • migrácia aplikácií a komponentov palubných jednotiek
  • zlepšenie bezpečnosti ukladania a spracovania dát v databázach
  • nové prepojenia na systémy tretích strán
  • nové procesy a postupy pre B2B a komunikačné matice
  • nové zadefinované procesy a postupy pre vývoj produktov
  • posilneniu IT tímu
    Výročná správa Commander 2022 - M. Kosa

 

Našu výročnú správu nájdete v nasledujúcom odkaze – Výročná správa 2022. Nachádzajú sa v nej príhovory vedenia spoločnosti, zhodnotenie roka v číslach, účtovná závierka a vyjadrenie audítorskej spoločnosti PwC Slovakia.

Ďakujeme celému tímu Commander, partnerom, dodávateľom a zákazníkom, že boli súčasťou nášho úspešného roku 2022. Veríme, že nasledujúci rok bude plný nových výziev, ktoré premeníme na úspechy.