Máte kvalitných vodičov? Systém Good driving vám to prezradí | Commander

Máte kvalitných vodičov? Systém Good driving vám to prezradí

26. februára 2020 | Monitoring vozidiel | Čas čítania: 3 min.

biela dodávka so zadným kolesom v plameňoch

V podnikaní je minimalizácia nákladov a zlepšovanie výsledkov prioritou, a pri správe vozového parku priam nevyhnutnosťou. Každú firmu by malo zaujímať, čo sa v daný moment deje s ich vozidlami, ako s nimi zaobchádzajú vodiči a zároveň by mala dohliadať na ich životnosť. Na tento účel sme vyvinuli nový systém s názvom Good driving.


Fungovanie systému

Systém Good driving je doplnkovou službou k monitoringu vozidiel. Jeho hlavnou úlohou je prehľadným spôsobom mapovať a vyhodnocovať štýl jazdy vodičov, poukázať na vznikajúce chyby a zaznamenávať priestupky. Tieto údaje vie následne spoločnosť využiť vo svoj prospech.

Snímané parametre

Systém pracuje za pomoci trojosového akcelerometra, tj. gyroskopu, ktorý sa nachádza priamo v nainštalovanej GPS jednotke. Vďaka nemu získavame hodnotné informácie, ktorými sú:

  • rýchlosť rozjazdu a brzdenia vozidla,
  • bezpečnosť prejazdu cez zákrutu,
  • prekračovanie otáčok motora,
  • nedodržiavanie maximálnej povolenej rýchlosti.

 

 

Výstupné údaje

Po ukončení každej jazdy systém spracuje zaznamenané dáta a užívateľ môže okamžite nahliadnuť na výsledky. Informácie sú prehľadne spracované v CCC systéme a udeľuje sa aj celkové ohodnotenie jazdy. Jazda je vždy ocenená známkou na stupnici od 1 do 10. Najlepšou známkou je 10.

Údaje sa zbierajú pre dané vozidlo, ale najmä pre každého vodiča. Tak možno ohodnotiť jeho schopnosti, nie len z krátkodobého hľadiska za jednu jazdu, ale aj z dlhodobého. Podľa zistených výsledkov je už na vás, či svojho zamestnanca odmeníte, motivujete k zlepšeniu alebo sa rozhodnete vyvodiť dôsledky v podobe sankcií.

Vyhodnotenie jazdného štýlu je možné porovnať aj medzi vodičmi navzájom a dokonca fyzicky vytlačiť v prehľadnej forme.

Správa a prístup k údajom

Služba Good driving a jeho správa je integrovaná v rámci nášho systému Commander Control Car, ktorý používajú všetci naši zákazníci služby monitoring vozidiel. Stačí sa prihlásiť do systému a pokračovať na časť Prehľad jázd.

Ešte pohodlnejšou a rýchlejšou cestou je využiť na správu mobilnú aplikáciu. Tá je našim zákazníkom k dispozícii bezplatne pre operačné systémy iOS aj Android.

Výhody využívania systému

Vďaka komplexným údajom je systém vhodným nástrojom na zlepšovanie vodičských schopností a elimináciu priestupkov vašich vodičov. Následne dochádza ku zníženiu spotreby vozidiel, znižovaniu opotrebovávania súčiastok, minimalizovania návštev servisu, eliminovania pokút za rýchlosť či dokonca zníženiu nehodovosti.

Využitie služby

Good driving je určený pre každého, koho zaujíma ako sa jeho vodiči správajú k vozidlu a zároveň má záujem ušetriť za servis vozidiel. Momentálne je služba prístupná len pre osobné vozidlá.

Svoju popularitu si už získala u menších firiem, ktorých biznis je založený práve na osobných automobiloch a v leasingových spoločnostiach.

 

Ak by ste sa chceli dozvedieť o systéme Good driving viac, sme tu pre vás na čísle +421 55 333 33 30 alebo môžete využiť náš kontaktný formulár.