Zacieliť a trafiť! Čo spája lukostreľbu a Commander? | Commander

Zacieliť a trafiť! Čo spája lukostreľbu a Commander?

13. júna 2023 | Novinky o firme | Čas čítania: 4 min.

Matus Durny - lukostrelba-a-Commander

V Commanderi sa dlhodobo snažíme podporovať zaujímavé projekty a inšpiratívnych ľudí. Aj vo svojich radoch máme kolegov, ktorí sú úspešní v práci a tiež rôznorodých záľubách. Jedným z nich je náš produktový manažér a zároveň slovenský reprezentant v lukostreľbe Matúš Durný. Prečítajte si o jeho ceste k tomuto netradičnému športu.

Tím Commanderu je zostavený z výnimočných ľudí, ktorí svojimi znalosťami, odhodlaním a životným prístupom prispievajú k napredovaniu celej firmy. K nim rozhodne patrí aj náš šikovný produktový manažér Matúš Durný, ktorý je pre nás veľkým prínosom. Podieľa sa na rozširovaní portfólia našich produktov a služieb, zastrešuje vývoj reportingového a kontrolingového nástroja, no najmä sa zaslúžil o zefektívnenie mnohých vnútorných procesov, ktoré majú pozitívny vplyv na celkový chod našej spoločnosti. Neustále hľadá priestor na zlepšenie interných procesov, a tým sa snaží zjednodušiť prácu všetkým kolegom.

Vyrastal s lukom v rukách

Okrem svojich pracovných zručností vyniká Matúš aj v jednej netradičnej aktivite – lukostreľbe. Už od detstva bol vedený k tomuto olympijskému športu, čo sa odzrkadlilo aj na výborných výsledkoch, ktoré dosahoval na rôznych lukostreleckých súťažiach. S pribúdajúcim vekom sa menili jeho záľuby a prišli obdobia, keď ho lukostreľba nebavila. To sa zmenilo príchodom inšpirácie zo zahraničia, taktiež technologickým vývojom a inováciami, ktoré prenikli aj do tohto športu. Stal sa súčasťou juniorskej slovenskej reprezentácie, kde dosahoval prvé veľké úspechy.

 

S ukončením štúdia a nástupom do pracovného života nastal zlom v podobe 3-ročnej pauzy od lukostreľby. Po tomto čase začal spolupracovať so športovým klubom Viničné, kde doteraz vypomáha s tréningami a vedením mládeže. Postupne sa v ňom znova prebudila láska k tomuto športu a opäť sa začal lukostreľbe venovať na vrcholovej úrovni.

Aktuálne naplno trénuje a pripravuje sa na náročnú sezónu. Tú odštartoval pretekmi v Turecku, ktoré sa skončili veľkým úspechom jeho lukostreleckého kolegu Jozefa Bošanského. Ten ako prvý Slovák vyhral na pretekoch Svetového pohára. A hoci sa Matúš na týchto pretekoch neumiestnil medzi špičkou, odniesol si obrovský zážitok a nové skúsenosti z koučovania Jozefa pri finálových zápasoch.

Matúš Durný v reprezentačnom drese

 

Lukostrelec, reprezentant a najmä náš kolega

Sme hrdí, že takýto talentový človek je súčasťou našej Commander rodiny. Podporujeme ho  a snažíme sa mu vytvoriť vhodné podmienky, aby mohol napredovať  v práci aj športe, ktorý je jeho vášňou. Chápeme dôležitosť work-life balansu, ktorý nám umožňuje udržať si potrebnú rovnováhu a dlhodobý pracovný drive.

Commander auto a lukostreľba

„Commander mi dáva priestor rozvíjať sa po pracovnej stránke, dodáva mi pocit potrebnosti, keď mám veľa možností byť nápomocný svojim kolegom, a zároveň sa naplno venovať mojej vášni. Robím, čo je v mojich silách, aby som popri práci mal čas na trénovanie a jednotlivé súťaže, a aj vďaka ústretovosti zo strany vedenia firmy mám na to super podmienky. Vážim si dôveru, ktorú do mňa kolegovia vkladajú, a verím, že sa mi podarí úspešne reprezentovať šport, ktorému sa venujem, Commander aj celé Slovensko,“ dodáva Matúš Durný.

Matúšovu cestu budeme podrobne sledovať a vy môžete byť pri tom. Sledujte naše sociálne siete Facebook a LinkedIn a fandite mu spolu s nami.