Pomáhame spolu so Svetielkom nádeje | Commander

Pomáhame spolu so Svetielkom nádeje

1. marca 2023 | Novinky o firme | Čas čítania: 5 min.

Commander - Svetielko nádeje

Poviete si, že GPS monitoring je naozaj špecifická služba. Pomáha podnikateľom so skrotením nákladov a s lepším riadením vozového parku, ale ako by mohla pomáhať chorým deťom a ich rodinám?

Organizácia, ktorá dáva nádej

Zákerné choroby, bohužiaľ, neobchádzajú ani tých najmenších. Osud im niekedy nebýva naklonený a musia zvádzať ten najťažší boj. V roku 2002 vzniklo občianske združenie Svetielko nádeje, ktorého cieľom je skvalitňovať život práve malým pacientom s onkologickým alebo iným vážnym ochorením a pomáhať ich rodinám. Cieľom je aj pozitívne vplývať na verejnosť, aby ostatní ľudia dokázali citlivo vnímať situáciu týchto detí a rodín a vytvárali pre nich prostredie plné porozumenia, pomoci a láskavosti.

Víziou organizácie je, aby bola deťom poskytnutá najlepšia pomoc a podpora. A aby bola zároveň zabezpečená potrebná prevencia a včasná diagnostika.

Už viac ako 15 rokov pomoci

Na prvý pohľad sú to možno dva nezlučiteľné svety. Na druhý pohľad však zistíte, že existuje spôsob, ako môžu monitorovacie jednotky vo vozidlách tiež aktívne pomáhať.

V roku 2008 spustilo Svetielko nádeje projekt s názvom Prepravná služba. Jeho hlavným zámerom je poskytnúť detským pacientom a osobe, ktorá ich sprevádza (napr. rodič), bezplatnú prepravu na hospitalizácie, ambulantnú liečbu a kontrolné vyšetrenia. Preprava sa netýka len Slovenska, ale môže ísť aj o cestu do zahraničia (Česká republika, Rakúsko, Nemecko, Taliansko).

Preprava je pre týchto pacientov obzvlášť riziková. Vyčerpávajúca liečba chemoterapiou a rádioterapiou okrem rakoviny ničí aj obranyschopnosť organizmu. Z tohto dôvodu je cesta hromadnou dopravou alebo zbernou sanitkou nebezpečná. Ďalším aspektom je aj finančná náročnosť častého cestovania z domova do nemocnice.

Vďaka prepravnej službe sú detskí pacienti a ich rodinní príslušníci prepravovaní vozidlami, ktoré sú pre nich bezpečné. Tieto vozidlá majú v sebe zabudované monitorovacie jednotky Commander.

GPS monitoring od Commanderu sleduje pohyb troch vozidiel, ktoré prepravujú detských onkologických pacientov. Šoféri sa nemusia trápiť vypĺňaním knihy jázd. Čo je ale pre nás najdôležitejšie – máme prehľad o tom, kde sa konkrétne vozidla nachádzajú. Vďaka tomu vieme v prípade potreby operatívne reagovať na vzniknuté situácie.“ – Miroslav Snopko, šofér prepravnej služby Svetielka nádeje

Commander - Svetielko nádeje - pomoc od Commanderu

Vozidlá Svetielka nádeje prešli od spustenia Prepravnej služby neuveriteľných 1 044 549 km a odviezli množstvo malých pacientov.

Sledovanie trás a plánovanie ďalších ciest je u mnohých našich zákazníkov otázka zisku a plnenia plánov. Pri Svetielku nádeje a ich vozidlách má cesta iný cieľ. Cieľ, ktorý v sebe nesie ušľachtilú myšlienku pomoci tým, ktorí to naviac potrebujú.  Sme hrdí, že našou trochou môžeme prispieť na takú dôležitú vec.“ – Miroslav Bielčik, generálny riaditeľ Commander Services

Čo je kyslíkový koncentrátor?

V roku 2022 sme sa rozhodli našu pomoc rozšíriť aj o finančný dar. Venované peniaze boli použité na zakúpenie bateriek do dvoch kyslíkových koncentrátorov. Ide o zariadenia, ktoré sa zapožičiavajú pacientom v starostlivosti Detského mobilného hospicu Svetielka nádeje.

Zariadenie pomáha deťom lepšie dýchať a patrí medzi potrebné zdravotnícke prístroje, ktoré sú v hospicovej výbave vždy pripravené na dodanie tomu pacientovi, ktorý ich práve potrebuje.

Batérie umožnia, že sa prístroje stanú mobilnými a deti budú môcť ísť mimo izby, v ktorej sa nachádzajú, napr. na prechádzku, vyšetrenie, návštevu alebo do obchodu. Už nebudú musieť byť len vo svojej izbe.

Commander - Svetielko nádeje - kyslíkový koncentrátor

Pomáhajte spolu s nami

Oslovila vás činnosť Svetielka nádeje rovnako ako nás? Pridajte sa aj vy k tým, ktorým nie je osud detských onkologických pacientov ľahostajný. Možností, ako pomôcť, je viacero.

  • Venovanie 2 % z daní organizácii – Každoročne môžete pri podávaní daňového priznania venovať časť z daní neziskovým organizáciám. Všetko potrebné sa dozviete na stránke – 2 % pre Svetielko nádeje.
  • Jednorazový alebo pravidelný príspevok – Prispieť môžete aj finančným darom v ľubovoľnej hodnote. Viac o tejto možnosti nájdete tu – Dar pre Svetielko nádeje.
  • Akcie a darovanie krvi – Svojou trochou môžete prispieť aj na rôznych podujatiach, ktoré bývajú spojené s darovaním krvi. Sledujte Svetielko nádeje na sociálnych sieťach – Facebook Svetielka nádeje.

svetielko nádeje

Každý môže pomôcť a prispieť na vec, ktorá má skutočný zmysel. Ďakujeme, ak sa rozhodnete pomáhať spolu s nami.