Pokuty za rýchlosť vo firme? Existuje riešenie | Commander

Pokuty za rýchlosť vo firme? Existuje riešenie

20. júla 2023 | Monitoring vozidiel | Čas čítania: 4 min.

Zápasíte aj vy s problematickými vodičmi a ich nedisciplinovanou jazdou? Robia vám pokuty za rýchlosť vrásky na čele a prievan vo firemnej peňaženke? Funkcia Speed limity je riešením.

Ak prevádzkujete vozový park, dobre viete, že nákupom vozidiel vaše náklady vôbec nekončia. Okrem výdavkov na pohonné hmoty a údržbu sú s využívaním firemných vozidiel spojené aj náklady, ktoré sa odvíjajú od kvality a správania vodičov.

Každú firmu by malo zaujímať, čo sa v daný moment deje s vozidlami, ako s nimi vodiči zaobchádzajú a zároveň by sa malo dohliadať na ich životnosť. Na tento účel slúži systém s názvom Good driving a nová funkcia Speed limity.

Zatiaľ čo hlavnou úlohou Good drivingu je prehľadným spôsobom mapovať a vyhodnocovať štýl jazdy vodičov a poukázať na vznikajúce chyby pri jazde, úlohou funkcie Speed limity je v reálnom čase sledovať vozidlá a zaznamenávať, či nedošlo k prekročeniu povolenej rýchlosti.

Aké sú pokuty za rýchlosť?

Viete, ako sa menili výšky pokút? V minulom roku prišlo k novelizácii zákonu a aj navýšeniu pokút za rýchlosť. Podľa najnovších pravidiel z augusta 2022 môžu vodiči pri prekročení rýchlosti na mieste dostať v najhoršom prípade pokutu od 250 do 800 eur. V správnom konaní sa budú ukladať pokuty od 500 do 1 000 eur.

Zmenili sa aj sadzby za držanie alebo používanie mobilného telefónu počas šoférovania. V blokovom konaní budú môcť vodiči dostať pokutu maximálne 150 eur a v správnom konaní až 300 eur.

Nárast výšky pokút je ďalší dôvod, prečo je nevyhnutné motivovať vodičov k zodpovednej jazde.

Identifikujte cestného piráta vo firme

Mnoho vodičov nedodržuje rýchlostné limity, ktoré sú stanovené na cestách. Ponáhľajú sa do cieľa alebo občas majú len ťažkú nohu. Predchádzať porušovaniu zákonov a zlepšiť disciplínu vodičov vo firme je možné jednoduchou kontrolou.

V systéme Commander je prístupná nová funkcia, tzv. Speed limity. Vďaka nej oprávnená osoba (napríklad majiteľ firmy) zreteľne uvidí všetky podrobnosti o prekročení rýchlosti.

Vďaka hodnotným a presným informáciám ľahko skontrolujete vodičov a môžete ich motivovať k lepšiemu správaniu a cestách.

Využívaním funkcie Speed limity a prácou s vodičmi získa firma mnoho výhod:

  • ÚSPORA na pokutách
  • ZNÍŽENIE nákladov na PHM
  • ZLEPŠENIE pracovnej morálky
  • MENŠIE opotrebovanie a poruchovosť áut
  • NIŽŠIA nehodovosť na cestách

Čo všetko dokáže nová funkcia Speed limity?

Funkcia Speed limity funguje prostredníctvom integrácie dát z GPS jednotiek, systému Commander a dát z Google Geocoding API. Na základe údajov sú zadefinované rýchlostné limity pre všetky cestné úseky a v prípade porušenia ich systém zaznamená.

Ako používateľ systému si môžete zvoliť toleranciu prekročenej rýchlosti a spôsob, akým budete upovedomení o priestupku. Pre uľahčenie práce s informáciami môžete využiť filtráciu podľa dátumu alebo si vytvoriť výstup za vybrané vozidlo, skupinu vozidiel alebo za vodiča.

Rýchly prístup k informáciám, konkrétne údaje a jasná identifikácia porušenia pravidiel vám umožní konfrontovať previnilca, vyvodiť dôsledky a posunúť firmu k efektívnejšiemu riadeniu vozového parku.

Ak vás možnosť sledovania prekročenia rýchlosti vodičov zaujala, neváhajte nás kontaktovať. Naši obchodníci vám radi zodpovedajú všetky otázky.

Napíšte nám

Značky: