Nová mobilná aplikácia pre drevárske spoločnosti | Commander

Nová mobilná aplikácia pre drevárske spoločnosti

21. marca 2023 | Mobilná aplikácia | Čas čítania: 3 min.

Commander - aplikácia pre drevárske spoločnosti

Pri ťažbe a spracovaní dreva spoločnosti často zápasia s problémami, ktoré sú spojené s logistikou. Aby bol proces riadenia efektívny, vozidlá boli na svojich miestach včas a náklady za najazdené kilometre sa dali ľahko vypočítať, majú možnosť využívať GPS monitoring vozidiel a novú mobilnú aplikáciu Commander Wood.

Monitoring vozidiel a drevárske spoločnosti

Monitorovacie GPS jednotky majú využitie v rozličných odvetviach a výnimkou nie je ani oblasť lesného hospodárstva – ťažba dreva. Vozidlá, ktoré sú prispôsobené náročnej práci v teréne a odvozu vyťaženého dreva, tiež musia byť pod správou. Každý najazdený kilometer sa prepočítava do nákladov, a preto je nevyhnutné mať jednoduchý nástroj, ktorý uľahčí prácu vodičom, administratívnym pracovníkom, účtovníkom aj vedeniu spoločnosti.

Riešenia od Commanderu

Zákazníkmi Commanderu sú už dlhé roky aj spoločnosti, ktoré podnikajú práve v oblasti ťažby dreva. Za ten čas sme spolu s nimi nastavovali údaje, ktoré sa ukladajú do systému, prispôsobovali sme funkcie a v konečnom dôsledku sme prišli na myšlienku špecializovanej aplikácie CMD Wood.

Klienti, ktorí vozia drevo na píly Biocel Paskov, Mondi SCP,  Mayr-Melnhof Holz a ďalšie, mali špecifické požiadavky. Tieto píly majú totiž vystavené dispečerské pracoviská, kde sledujú jazdy prepravcov od nákladky až po následné vyloženie dreva. Až na základe objemu a dĺžky trasy ich vyplácajú. Vznikol tu priestor pre vytvorenie mobilnej aplikácie, v ktorej si vodič sám pri náklade zvolí terminál, kam drevo vezie, a okamžite začína dátový tracking vozidla danou pílou.

Commander - aplikácia pre drevárske spoločnosti

Nová verzia mobilnej aplikácie CMD Wood

V roku 2023 spúšťame novú aplikáciu CMD Wood, ktorá prináša vylepšenia, stabilitu a širšie využitie.

Najdôležitejšou úpravou je zmena viazanosti údajov. Aplikácia sa už neviaže na vozidlo, ale na klienta, resp. vodiča. Týmto úkonom sme zjednodušili celý proces. Vodič sa prihlási do aplikácie a hneď v prvom kroku uvidí zoznam vozidiel. Zo zobrazených si vyberie to, na ktorom sa chystá jazdiť. V ďalšom kroku mu aplikácia ukáže zoznam píl. Opäť vyberie jednu z možností, zadá číslo zákazky a potvrdí ju. Jazda je od tohto momentu sledovaná. Pri dorazení do cieľového bodu vodič zákazku vypína.

Pri nastavovaní sme mysleli aj na zábudlivcov. V prípade, že by sa vodič odhlásil počas jazdy, aplikácia ho upozorňuje, že mu jazda stále beží.

Nová aplikácia je pripravená pre oba operačné systémy Android aj iOS.

Commander - aplikácia pre drevárske spoločnosti

Hľadáte riešenie pre vašu drevársku spoločnosť a radi by ste zefektívnili proces monitorovania výpočtu najazdených kilometrov? Kontaktujte nás. Radi vám povieme o službe viac.

Napíšte nám