Naša GPS jednotka súčasťou Rally Dakar 2023 | Commander

Naša GPS jednotka súčasťou Rally Dakar 2023

3. marca 2023 | Novinky o firme | Čas čítania: 4 min.

Commander - Naša GPS jednotka súčasťou Rally Dakar 2023

Význam technológií sa zvyšuje v každej oblasti nášho života. Pomáhajú nám počas každodenných činností a otvárajú nám nové možnosti. Vďaka nim prežívame netradičné zážitky, zachytávame nezabudnuteľné momenty alebo sa dostaneme na špecifické miesta. A takým miestom môže byť aj púšť v Saudskej Arábii a Rally Dakar.

Commander je prostredníctvom svojich produktov pri mnohých udalostiach a súčasťou rozličných odvetví. Nedávno sa naša prenosná monitorovacia jednotka dostala do Ázie, kde bola súčasťou známych pretekov Rally Dakar. Už 45. ročník súťaže sa odohrával na arabskej púšti, ktorá sa predviedla v celej svojej kráse. Pretekári prešli viac ako 8 500 kilometrov v extrémne náročných podmienkach plných adrenalínu a neuveriteľných zážitkov.

V úlohe podpory českému tímu

Na Rally Dakar tento rok bodoval jeden z českých pretekárov. Martin Macík, jazdec tímu MM Technology si vybojoval úžasné 2. miesto v kategórii kamióny. Súčasťou jeho tímu bol aj Martin Cígler, Founder & CEO našej materskej spoločnosti Seyfor. A tu už sa dostávame k úlohe monitorovacej jednotky na Dakare.

Martin Cígler bol vodičom jedného zo sprievodných vozidiel. Ich úlohou je poskytovať pretekárom dôležitú podporu počas celých pretekov. Martin si vzal na pomoc Commander GPS monitorovaciu jednotku, ktorá zaznamenávala údaje o celej jazde a zároveň mu poskytla hodnotný výstup pre naplánovanie ďalšieho racetracku. Martin sa Dakaru zúčastnil už šiestykrát. Jeho zážitky a zhodnotenie si môžete pozrieť v rozhovore na Instagrame spoločnosti Seyfor alebo na ich LinkedInovom profile.

zdroj: fotoarchív Martin Macík

Čo zaznamenala GPS jednotka na Rally Dakar?

Monitorovacie jednotky, ktoré máme v našom portfóliu, dokážu sledovať množstvo premenných. Vždy záleží na type zariadenia a požiadavkách zákazníka. V prípade Rally Dakar bola do sprievodného vozidla nainštalovaná jednotka, ktorej úlohou bolo najmä nepretržité odosielanie GPS signálu a prenos údajov do systému.

Commander - Naša GPS jednotka súčasťou Rally Dakar 2023

S povolením posádky môžeme nahliadnuť do zákulisia a ukázať vám cestu sprievodného vozidla. Primárnou úlohou tejto jednotky bolo monitorovanie presnej trasy. Je veľký rozdiel sledovať trasu v mestách, kde máte ulice a jazdné pruhy, a jazdiť v púšti, kde sú vašimi jedinými záchytnými bodmi iba GPS súradnice. Presnosť je naozaj kľúčová a pri využívaní nášho systému sa na ňu môžete spoľahnúť.

Poskytuje vám údaje aktuálne v čase a zároveň máte k dispozícii spätné reporty, ktoré vám zobrazujú jednotlivé dáta aj veľmi zaujímavé a komplexné štatistiky.

Commander - Naša GPS jednotka súčasťou Rally Dakar 2023

zdroj: systém Commander Control Car

Na základe dát z jednotky vo vozidle Martina Cíglera vieme, že na svojom vozidle prešiel počas 16 dní na extrémne náročných pretekoch neuveriteľných viac ako 7 500 km. Táto vzdialenosť mu trvala 4 dni a 20 hodín čistého jazdného času a jeho priemerná rýchlosť sa pohybovala na úrovni 64 km/h. A hoci sú tieto údaje pre nás zaujímavé, najväčšiu pridanú hodnotu majú pre samotného vodiča.

Monitorovať vieme naozaj všetko a v akýchkoľvek podmienkach. Sledujte nás na sociálnych sieťach (Facebook, LinkedIn) a dozviete sa, na aké miesta sme vyslali naše jednotky.

Chceli by ste aj vy monitorovať svoje kamióny, vrtuľník alebo firemnú flotilu vozidiel? Kontaktujte našich obchodníkov, ktorí vám radi povedia o možnostiach GPS monitoringu viac.