Monitorujeme a pomáhame | Commander

Monitorujeme a pomáhame

19. septembra 2022 | Novinky o firme | Čas čítania: 5 min.

Commander - sponzoring

Leto 2022 sa nieslo v znamení dychberúcich udalostí, ktoré očarili množstvo divákov a širokú verejnosť na Slovensku. Sme hrdí, že sme mohli byť súčasťou najväčšieho leteckého predstavenia, olympijskej športovej súťaže a prehliadky športových áut, ktorá zbiera finančné prostriedky na podporu chorých detičiek.

Commander a naše GPS jednotky sú neoddeliteľnou súčasťou fungovania množstva firiem (už viac ako 7 000). Dostávame sa tak do rôznych sfér podnikania, pomáhame malým, stredným aj tým najväčším podnikom na Slovensku a v zahraničí. Presné dáta, GPS poloha v reálnom čase, car sharing a rýchlosť systému sú základom služieb monitoringu vozidiel. Všetky vymenované funkcionality ocenili aj organizátori udalostí, pri ktorých je nevyhnutné koordinovať veľký tím ľudí a vozidiel.

V tomto lete sa nám naskytla možnosť byť súčasťou hneď troch veľkolepých udalostí. Každá jedna je špecifická, prináša iný druh zábavy a bolo nutné k nej pristupovať s ohľadom na potreby organizátorov.

EYOF a krásne športové výkony

Slovensko sa stalo v tomto roku hostiteľom jednej z najväčších športových udalostí v Európe. EYOF (Európsky olympijský festival mládeže) sa konal v termíne 24. – 30. 7. v Banskej Bystrici a priniesol so sebou množstvo emócií a športových výkonov. Cieľom tejto akcie je naučiť mladých ľudí, aké sú hodnoty a ideály Olympijskej charty, vzdelávať a motivovať ich k športu a pomôcť mladej generácii osvojiť si zdravý životný štýl.

Vďaka EYOF sa na jednom mieste streli mladí športovci a nádejné talenty z 47 európskych krajín a okrem splnených snov či prekonaných osobných rekordov ich čakal sprievodný program. Celú atmosféru si, samozrejme, mohla vychutnať aj široká verejnosť. V jednom meste sa stretlo viac ako 2 300 športovcov, 150 000 fanúšikov a televízny prenos sledovalo viac ako 600 000 divákov.

V procese príprav, počas udalosti a aj po jej skončení pomáhali usporiadateľom GPS jednotky Commander. Nainštalované boli až do 50 vozidiel, ktoré mohli byť následne sledované a usmerňované pri práci. Sme radi, že sme mohli prispieť na rozvoj slovenského športu a podporiť vyrastajúce nádejné talenty.

zdroj: fotoarchív EYOF

 

SIAF a Festival letectva Piešťany

Commander sa stal už po tretíkrát jedným z partnerov Medzinárodných leteckých dní SIAF (Slovak International Air Fest). GPS jednotky boli nainštalované do vozidiel organizátorov a pomáhali s prípravou, plynulým priebehom a aj ukončením podujatia. Zaznamenávali polohu a pohyb vozidiel a umožnili tak efektívnu organizáciu. Vďaka získaným informáciám o vozidlách bolo možné ľahko usmerniť tím, zistiť priebeh akcie a analyzovať aktuálny stav.

Okrem leteckých dní v Malackách sme boli aj súčasťou Festivalu letectva v Piešťanoch. Do služby tu boli nasadené GPS jednotky, ktorých úlohou bola výpomoc organizačnému tímu.

Obidve akcie boli plné adrenalínu, napätia, kaskadérskych kúskov a nebeského divadla. Zaručene priniesli divákom zážitok, na ktorý budú ešte dlho spomínať, a my sa už teraz tešíme na ďalší ročník.

zdroj: fotoarchív SIAF

 

RALLY Radosti a pomoc detičkám

Byť súčasťou projektov, ktoré majú srdce na pravom mieste, je krásny pocit. Toto leto sme sa zapojili okrem leteckých a športových aktivít aj do charitatívnej činnosti spolu s občianskym združením Rally Radosti. Združenie zastrešuje jazdu superšportových áut, ktorých cieľom je potešiť fanúšikov krásnych automobilov a zároveň vyzbierať finančnú pomoc pre deti s kardiovaskulárnym ochorením.

 

V tomto prípade sme organizátorom zapožičali GPS jednotku, ktorá počas celej tour mapovala pohyb kolóny. Aktuálna poloha áut sa prenášala do systému a na interaktívnu mapu. Tak ste ju aj vy mohli sledovať online na stránke organizátora. Vďaka zariadeniu a mape mal organizačný tím informácie v reálnom čase a diváci vedeli skontrolovať, kam má kolóna áut namierené. Tento druh interaktívnej mapy a jej zdieľania s verejnosťou využíva napríklad aj mesto Bratislava pri koordinácii odhŕňacích strojov počas zimných mesiacov.

 

zdroj: fotoarchív Rally Radosti

Okrem GPS zariadenia a interaktívnej mapy sme prispeli aj finančne. Dobročinná zbierka, ktorú Rally Radosti organizuje každý rok, je realizovaná cez priame príspevky počas udalosti (zapečatené pokladničky) alebo prostredníctvom transparentného účtu. Na tento účet môže prispieť ktokoľvek (aj vy a v tejto chvíli) ľubovoľnou sumou. Celá vyzbieraná suma bude koncom novembra odovzdaná deťom s chorým srdiečkom. Viac informácií o zbierke nájdete na www.rallyradosti.sk/#zbierka.

 

Rok 2022 bol naozaj krásny a plný nezabudnuteľných aktivít. Sme pyšní, že sme boli ich súčasťou, pomohli sme organizátorom, sprostredkovali vám nové zážitky a pomohli aj konkrétnou sumou na zbierku Rally Radosti. Ďakujme a tešíme sa na ďalšie zaujímavé udalosti.