GPS monitoring vozidiel nie je len o snímaní polohy vozidla | Commander

GPS monitoring vozidiel nie je len o snímaní polohy vozidla

19. februára 2020 | Monitoring vozidiel | Čas čítania: 4 min.

Monitoring vozidiel - muž s s dotykovou obrazovkou a piktogramom auta

Tempo, ktorým sa vyvíja svet technológií, je nezastaviteľné, a preto je nevyhnutné sledovať trendy v rôznych oblastiach, investovať do inovácií a vyvíjať nové riešenia. Monitoring vozidiel nie je len jednoduchou službou na GPS sledovanie, ale zahŕňa celý rad výhod, systémov a doplnkových služieb:

 

GPS informácie

Základom služby stále zostávajú informácie ohľadom polohy a zaznamenanie pohybu vozidla. Systém pracuje s veľkým množstvom dát a parametrov danej jazdy a usporadúva ich do prehľadných výstupov. Dávno neplatí, že sa monitorujú len veľké vozové parky z osobných či nákladných automobilov. Monitorovať možno polohu lodí, kontajnerov, vrtuľníkov či bežných vysokozdvižných vozíkov a úspory, ktoré monitoring vozidiel prináša, sú zaujímavé už aj pri jednom vozidle.

 

Prepojenie s inými systémami

Nastavenie prepojenia napríklad nášho monitorovacieho systému Commander Control Car (skrátene CCC) s inými, ktoré používajú naši zákazníci, je samozrejmosťou. Štandardom je napríklad synchronizácia s programami SAP, Profit, Timocom, Walter alebo aj s HR dochádzkovým systémom danej spoločnosti.

Monitoring vozidiel a systém Commander Control Car

Dostupné dáta cez počítač aj cez mobil

Jednoduchý, rýchly a prehľadný prístup k informáciám je pri monitoringu základ. Okrem štandardného systému v rozhraní pre klasické stolové počítače či notebooky je nevyhnutnosťou sledovanie dát už aj na mobilnom zariadení. Mobil sa stal naším verným pomocníkom, ktorý nás sprevádza na každom kroku. Aby bol prístup k informáciám skutočne rýchly a prehľadný, vyvinuli sme špeciálnu mobilnú aplikáciu, ktorá je bezplatná a dostupná pre iOS aj Android.

Monitoring vozidiel a mobilná aplikácia

 

Automatizácia výstupov a sťahovanie dát z tachografu

Dáta, ktoré náš systém a zariadenia zbierajú, sa plne automaticky zaznamenávajú, distribuujú a ukladajú. Ich výstup je možné si jednoducho pozrieť v systéme bez potreby niečo sťahovať a importovať. Koniec manuálnemu sťahovaniu nastal aj pre dáta z tachografu. Už žiadne starosti s evidenciou, ukladaním a triedením dát. Stačí vždy len počkať, kým sa údaje automaticky dotiahnu.

Monitoring vozidiel a tachograf

 

Identifikácia vodiča a monitoring štýlu jeho jazdy

Vďaka dodatočnej konfigurácii systému na monitorovanie vozidiel s dochádzkovým systémom klienta už nie je problém zistiť, ktorý z vodičov v danú chvíľu šoféroval. Konfigurácia je možná s čipmi DALLAS a RFID, ale aj s klasickými identifikačnými kartami. Vo vozidle je následne možné nastaviť aj upozornenie, ktoré vyzve vodiča k identifikáciizvukovým signálom. Ak by vás ale zaujímal štýl jazdy, prekročenie rýchlosti či v konečnom výsledku spotreba, akú jednotliví vodiči urobia na vašich autách, ani to nie je problém. Rozšírili sme službu o systém Good driving, ktorý vám tieto informácie hravo sprostredkuje.

 

GPS monitoring vozidiel nie je len o oklieštených informáciách. Ponúka toho mnoho a s každou dodatkovou službou získate kvalitné informácie, ktoré napomôžu ušetriť finančné aj časové náklady.

 

Ak by ste sa chceli dozvedieť o všetkých prídavných službách k monitoringu vozidiel, sme tu pre vás na čísle +421 55 333 33 30 alebo priamo kontaktujte jedného z našich obchodníkov.