Do roku 2021 s novým lídrom | Commander

Do roku 2021 vstupujeme s novým lídrom

7. decembra 2020 | Novinky o firme | Čas čítania: 4 min.

generálny riaditeľ Miroslav Bielčik

Rok 2020 bol pre mnohé spoločnosti výzvou, pre niektoré odvetvia zlomom a pre jednotlivcov skúškou. Spolu s našimi klientmi sme sa snažili zdolať nástrahy, ktoré pripravila pandémia a hľadať riešenia na úsporu, optimalizáciu a zefektívňovanie procesov. Pre Commander Services to bolo aj obdobie hľadania nového lídra, ktorý by viedol celú spoločnosť. K 1. decembru sa nám to podarilo a my vítame na palube nového generálneho riaditeľa.

Zmene na pozícii CEO predchádzalo niekoľko udalostí. Vo februári 2018 sa Commander Services stal súčasťou európskej štruktúry skupiny Deutsche Telekom AG (DTAG) po tom, ako jej 100 % podiel úspešne akvirovala slovenská IT firma PosAm (PosAm je členom skupiny DTAG už od roku 2010). Podpora a investície skupiny DTAG smerujú aj do rozvoja siete v oblasti IoT (Internet of things), a z tohto dôvodu spoločnosť Commander a charakter jej služieb zapadli do nastavenej stratégie. Za akvizíciou osobne stál náš nový generálny riaditeľ.

Po dlhých rokoch fungovania na čele s Michalom Vodičkom nastalo ďalšie obdobie zmien, pozícia CEO sa uvoľnila a na čas ostala neobsadená. Naši zastupujúci vedúci sa zhostili riadenia firmy a bravúrne ju viedli ťažkým obdobím pandémie až k dnešným dňom. Teraz nastal čas na odovzdanie vedenia. Na pozíciu generálneho riaditeľa nastupuje Miroslav Bielčik –  bývalý výkonný a finančný riaditeľ PosAm.

Z profesijného hľadiska prichádza do vedenia spoločnosti odborník a manažér s bohatými skúsenosťami. Dvanásť rokov pôsobil v oblastiach financií, účtovníctva a controllingu na pozíciách od brigádnika až po senior manažéra v materskej spoločnosti Slovak Telekom. Výrazne sa angažoval v M&A projektoch, reštrukturalizáciách a podobných významných programoch. Od roku 2010 bol členom vedenia spoločnosti PosAm. Tu pôsobil ako výkonný a finančný riaditeľ, neskôr začal pôsobiť aj ako konateľ Commander Services.

V spoločnosti Commander Services som videl veľký potenciál už od prvopočiatku. Charakter služieb zapadal do stratégie PosAmu a pozitívny vývoj bol predzvesťou vzniku silného hráča v segmente Fleet managementu/GPS monitoringu. Uvedomujem si zodpovednosť, ktorú mám v rukách a k novej pozícii pristupujem s patričným rešpektom, avšak so silnými ambíciami. Máme pred sebou veľký kus práce, moje vízie sú odvážne a ciele motivujúce, no verím, že stabilná pozícia, kvalitný a angažovaný tím a odhodlanie nás dovedú aj k medzinárodnému úspechu.“ Miroslav Bielčik, generálny riaditeľ spoločnosti Commander Services.

generálny-riaditeľ-Miroslav-Bielčik

 

V spoločnosti PosAm si náš nový generálny riaditeľ vybudoval povesť lídra, ktorý stál pri strategických akvizíciách, pomohol jej v napredovaní a nastavovaní procesov.

Mirovi ďakujeme za všetku profesionálnu prácu, ktorú pre firmu za tie roky urobil. Jeho silnou stránkou je cit pre biznis a strategické myslenie. Vždy bral v rozhodovaní do úvahy všetky zákonitosti daného segmentu. Prajeme mu v Commanderi veľa úspechov a nech sa mu darí minimálne tak dobre, ako u nás v PosAme.“  Marián Marek, generálny riaditeľ PosAm.

torta-PosAm-Commander

V Commanderi sme všetci jedna veľká rodina a ťaháme za jeden koniec. Vítame nového riaditeľa a tešíme sa na výzvy, ktoré posunú našu spoločnosť o krok ďalej.

 

Značky: