Zaostrite na bezpečnosť vozidiel. Hrozby sa zvýšili | Commander

Zaostrite na bezpečnosť vozidiel. Hrozby sa zvýšili

4. mája 2020 | Zabezpečenie vozidiel | Čas čítania: 4 min.

zlodej poškodzuje zámok na dverách auta

Pohyb obyvateľstva, distribúcia tovarov a migrácia za prácou prešli veľkou zmenou. Vozidlá stoja na jednom mieste aj niekoľko dní a stávajú sa ideálnou korisťou pre kriminálnu činnosť. Nečakajte, kým bude neskoro, zabezpečte svoj vozový park čím skôr a zvýšte bezpečnosť vozidiel na maximum.

Máme pre vás hneď niekoľko dostupných riešení, ktoré vám za minimálne náklady pomôžu výrazne zvýšiť bezpečnosť vozidiel. Monitoring vozidiel toho ponúka mnoho.

Zabezpečenie pomocou otrasového čidla

Každá naša nainštalovaná GPS jednotka je vybavená gyroskopom. Ten sníma vznikajúce otrasy a informácie posiela do systému. Vďaka týmto dátam sa vyhodnotí, či je vozidlo v stave pokoja, alebo sa pohybuje. Aby bolo vozidlo zabezpečené proti odcudzeniu, má klient možnosť nastaviť si časový zámok – alarm. Ak príde k neoprávnenému pohybu vozidla počas zvoleného časového rámca, jednotka vyšle signál. Upovedomí tak zvolenú osobu alarmom na mobilný telefón.

Služba je prístupná už od 26 € bez DPH a je ideálny riešením pre väčšiu bezpečnosť vozidiel.

bezpečnosť vozidiel - ilustračný obrázok gyroskop

 

Ochrana vďaka nastaveniu tzv. waypointov

Ďalšiu možnosť zvýšenia bezpečnosti ponúka nastavenie v rámci systému Commander Control Car. Priamo v systéme je možné označiť na mape ľubovoľné územie a nastaviť podmienky, za ktorých bude klient upozornený. Upozornenie prichádza do 30 sekúnd od splnenia zadefinovaných podmienok, a to vo forme prichádzajúceho hovoru na zadaný mobilný telefón. Hovor prichádza z vopred uloženého čísla. Na nastavenie waypointov je prispôsobená aj mobilná aplikácia Commander APP. Intuitívnym postupom, ktorý zaberie len niekoľko sekúnd, je vozidlo zabezpečené voči krádeži alebo inému neoprávnenému používaniu.

Službu tvorby waypointov môžete mať za jednorazový poplatok 16,30 € bez DPH.

bezpečnosť vozidiel - nastavenie waypointov v aplikácii

 

Upozornenie na odpojenie GPS jednotky od autobatérie

Dostupným a jednoduchým riešením na ochranu vozidiel je možnosť odpojenia GPS jednotky od autobatérie v kombinácii so záložným zdrojom. Celý úkon trvá našim technikom len niekoľko minút a je realizovateľný vďaka integrovanému záložnému zdroju v jednotke. Ten napája GPS jednotku po jej odpojení od hlavného zdroja 30-60 minút. Tento čas je podľa štatistík kľúčový. Zodpovedá totiž reakčnému času, ktorý má majiteľ vozidla na odhalenie pokusu o krádež vozidla. Každou ďalšou minútou klesá šanca, že sa podarí vozidlo zachrániť. Ak zlodej GPS jednotku odpojí, jednotka tento úkon identifikuje a okamžite vysiela poplašnú informáciu. Dochádza k aktivácii alarmu a majiteľ vozidla vie okamžite zareagovať.

Služba je prístupná už od 19 € bez DPH pri montáži novej jednotky (pri montáži jednotky na monitorovanie vozidiel). Pri dodatočnom montovaní je účtovaný aj poplatok za výjazd technika 28 € bez DPH.

bezpečnosť vozidiel - ilustračný obrázok odpojenie GPS jednotky

 

Blokovanie štartéra na diaľku pomocou mobilnej aplikácie

Problémom pri správe a zabezpečení vozového parku býva aj zneužívanie referentských vozidiel. Autá, ktoré používajú viacerí zamestnanci alebo sa prenajímajú, sú ťažko kontrolovateľné. Riešenie nám poskytuje blokovanie štartéra. Štartér sa uvedie do funkcie výhradne po priložení čipu, ktorým sa zamestnanec prihlási do systému alebo po prihlásení cez mobilnú aplikáciu. Prostredníctvom mobilnej aplikácie sa dá štartér aj vypnúť a vozidlo sa stáva nepoužiteľným v priebehu niekoľkých sekúnd. Tento systém často využívajú autopožičovne proti neplatičom, kedy majiteľ auto na diaľku  „vypne“ a následne si ho vyzdvihne podľa dostupných GPS súradníc.

Služba je prístupná už od 28 € bez DPH pri montáži novej jednotky (pri montáži jednotky na monitorovanie vozidiel). Pri dodatočnom montovaní je cena závislá od typu vozidla a pohybuje sa v rozmedzí 30 – 80 € bez DPH.

 

Pre maximálnu bezpečnosť vozidiel a pohotovosť pri neštandardných situáciách, akou môže byť aj krádež, je našim zákazníkom k dispozícii hotline linka. Linka funguje 24 hodín denne, 7 dní v týždni.

Ak by ste sa chceli dozvedieť o možnostiach zabezpečenia svojich vozidiel viac, kontaktujte svojho obchodného zástupcu. Sme tu pre vás aj na čísle +421 553 333 330, alebo môžete využiť náš kontaktný formulár.