Commander bude ďalej rásť pod krídlami Seyfor (pôvodne Solitea) | Commander

Commander bude ďalej rásť pod krídlami Seyfor (pôvodne Solitea)

1. decembra 2022 | Novinky o firme | Čas čítania: 5 min.

Commander - Commander sa stáva súčasťou Seyfor - Solitea

Na slovenskom trhu pôsobíme už od roku 2005 a za posledné roky sme rozšírili svoje aktivity aj na územie Česka. Z malej firmy s víziou sme sa vypracovali na slovenského lídra v segmente monitorovacích riešení pre firemných zákazníkov. Narástli sme z pôvodných 3 zakladajúcich členov na veľký tím, ktorý tvorí už viac ako 100 odborníkov a nadšencov pre monitorovacie riešenia. Vypracovať sa na lídra vo svojej oblasti sa nám podarilo poctivou prácou a neustálymi inováciami. Nebolo by to možné bez kvalitného produktu a efektívnych služieb, ktoré prinášajú zákazníkom skutočný úžitok.

Naším cieľom je aj naďalej posilňovať pozíciu na trhu a neustále napredovať. Snažíme sa rozvíjať naše konkurenčné výhody – vlastný systém, špecifické know-how a zároveň budovať silné partnerstvá, ktoré nás poháňajú vpred.

Od 1. decembra 2022 sa Commander Services stáva súčasťou veľkého IT holdingu Seyfor (donedávna známeho ako Solitea), ktorý patrí medzi veľkých medzinárodných dodávateľov podnikových softvérov v regióne strednej a východnej Európy. Zamestnáva v siedmich krajinách vyše 1 600 zamestnancov a celosvetovo obsluhuje zákazníkov v 38 krajinách. Za posledné roky uskutočnila spoločnosť Seyfor významné akvizície IT spoločností v európskom regióne, čím si dlhodobo posilňuje svoju pozíciu významného európskeho dodávateľa informačných technológií pre firmy a štátnu správu. Víziou je automatizovať a zefektívňovať vnútorné procesy v podnikoch. Commander vhodne rozširuje portfólio o službu týkajúcu sa správy firemných vozidiel.

Agenda elektronickej knihy jázd je typ služby, po ktorej čoraz viac siahajú spoločnosti bez ohľadu na svoju veľkosť. Zároveň pri súčasných vysokých cenách pohonných hmôt veríme, že riešenie, ktoré jednoduchým spôsobom zníži náklady na PHM, bude na trhu ešte atraktívnejšie. Službu monitoringu firemných vozidiel sme doposiaľ klientom neponúkali, kúpa lídra na trhu v tejto oblasti je preto prirodzeným vyústením našej plánovanej expanzie naprieč segmentami,  hovorí Martin Cígler, spolumajiteľ a CEO spoločnosti Seyfor.

Commander - Commander sa stáva súčasťou Seyfor - podpis zmluvy

Rozvoj unikátnych technologických riešení prioritne z dielne slovenských a českých podnikateľov je hlavným cieľom slovenskej private equity spoločnosti Sandberg Capital, ktorá je väčšinovým vlastníkom Seyfor.

Spoločnosť Commander Services sme sledovali dlhšiu dobu. Kombinácia dlhodobých vynikajúcich obchodných výsledkov spolu s kvalitným technologickým riešením a veľmi talentovaným interným tímom boli hlavné dôvody, prečo sme sa rozhodli do spoločnosti zainvestovať. Veríme, že dokážeme akcelerovať jej ďalší rast a zároveň poskytnúť zákazníkom Seyfor unikátne a komplexné riešenia, hodnotí Michal Rybovič, partner Sandberg Capital.

Naše spojenie prináša potenciál pre synergie s vysokou pridanou hodnotou pre zákazníkov. Máme spoločný cieľ – šetriť čas a peniaze živnostníkom, firmám a verejným inštitúciám. Vytvárame unikátne IT riešenia, ktoré sú zamerané na automatizáciu a zefektívňovanie procesov. Vďaka nášmu spojeniu budeme môcť poskytovať komplexnejšie služby, čím môžeme lepšie pokrývať potreby zákazníkov.

Ďalšou výhodou je jednoduchšia integrácia našich systémov. Spracovávané dáta z monitorovacieho systému môžu byť exportované priamo do CRM či ERP systémov od Seyfor, čím sa celý proces zjednoduší.

Zmena vlastníkov či veľké zmeny vo všeobecnosti často vyvolávajú medzi zamestnancami či v manažmentoch akvírovaných firiem obavy. Náš manažérsky tím a moji kolegovia vo firme sa z čerstvej príslušnosti k skupine Seyfor, pod krídlami renomovaného investora Sandberg Capital, však doslova tešia. Prečo? Investičné zámery nových vlastníkov majú významný prekryv s dlhodobou stratégiou Commander Services, ktorú sa nám darí napĺňať. Príslušnosť k skupine Seyfor a investičné možnosti Sandberg Capital sú prísľubom a potenciálom pre ďalšiu akceleráciu na tejto ceste. Vzájomná užšia spolupráca nám otvára dvere k novým firemným zákazníkom a naše služby vhodne dopĺňajú produktové portfólio skupiny v oblasti podnikových informačných systémov o GPS monitoring a fleet management. Expanziu aj mimo česko-slovenský trh by sme radi vystužili skúsenosťami a potenciálom, ktorý ponúka úspešné zahraničné pôsobenie našich nových majiteľov, dodáva Miroslav Bielčik, generálny riaditeľ Commander Services.

Commander - Commander sa stáva súčasťou Seyfor

Naša spoločnosť bude aj naďalej fungovať samostatne, s manažmentom, ktorý má dôveru nových vlastníkov a chce poskytovať zákazníkom monitorovacie riešenia na špičkovej úrovni. Spojenie so Seyfor prinesie benefity v podobe inovácií a otvorí nové možnosti pre rast v oblasti fleet managementu a užitočných IT riešení.

Všetko sa dočítate aj v oficiálnej tlačovej správe TU.